Kreatywni w innowacjach

Film „Bitwa Warszawska”, czyli cud nad Wisłą w 3D

„Bitwa Warszawska” to krótkometrażowy film animowany, opowiadający genezę i historię jednego z najważniejszych starć w nowożytnej historii świata i najistotniejszej bitwy wojny polsko-bolszewickiej. Animację 3D stworzyliśmy w całości w naszym studio, a obejrzycie ją na youtube oraz w aplikacji „Szlakami Polski Niepodległej 1914-1922” naszego autorstwa. Film zrealizowaliśmy we współpracy z MNiSW oraz Instytutem Historii UMCS.

Głównym konceptem artystycznym filmu jest pokazanie działań wojennych za pomocą postaci ołowianych żołnierzyków. Postaci żołnierzy, dowódców, a także sprzęty, takie jak czołgi, samoloty – wszystko zostało wygenerowane w naszym studio 3D.

Ożywiliśmy także mapy, które stworzyliśmy na potrzeby aplikacji „Szlakami Polski Niepodległej 1914-1922” oraz zanimowaliśmy je tak, aby w fascynujący sposób pokazać kunszt taktyczny dowódców bitwy.

Kluczowym momentem jest oczywiście sam „Cud nad Wisłą” podczas którego ścierają się armie polska i bolszewicka. Fotorealistyczne efekty niszczenia, rozpadania się obiektów i zbliżenia na szczegóły postaci wymagały setek godzin na farmie renderującej, ale dodały starciu grozy i dramaturgii.

Wyjątkowa tematyka wymagała wyjątkowej współpracy. Udźwiękowienie i muzykę do filmu skomponował Wojciech Frycz, a scenariuszem i reżyserią zajęła się Bogna Kowalczyk.

Tysiące ręcznie malowanych tekstur, symulacje cząsteczkowe, zaawansowana postprodukcja – efekt jest imponujący! Sprawdźcie sami na naszym kanale youtube.

Zachęcamy też do pobrania aplikacji „Szlakami Polski Niepodległej 1914-1922” która powstała przy współpracy z MNiSW oraz Instytutu Historii UMCS, a o której więcej przeczytacie tu.

NASTĘPNY

Unia Lubelska – odkryj sekrety obrazu Jana Matejki

Odkryj sekrety obrazu w 3D

KONTAKT