Kreatywni w innowacjach

NEWS

Platforma ConnectedVR połączy świat rzeczywisty i cyfrowy

By workroom


ConnectedVR to platforma umożliwiająca współpracę wielu osób w spersonalizowanym środowisku wirtualnej rzeczywistości. Użytkownicy ConnectedVR na bieżąco mogą śledzić, analizować i pracować na danych dostarczonych z zewnętrznych źródeł dzięki technologii 5G. To połączenie cyfrowego bliźniaka z miejscem do pracy.

Koncentrujemy się na czterech obszarach korzystania z platformy, mówi Andrzej Horoch, prezes grupy Workroom. Są to: cyfrowy bliźniak, wizualizacja danych, komunikacja i współpraca oraz zarządzanie i analityka. Dostarczamy treści VR w realnym kontekście codziennego środowiska pracy.

Dlaczego 5G?
Sieci 5G już dziś umożliwią niespotykaną dotąd prędkość i niezawodność transmisji danych, mówi Krzysztof Jasiński, dyrektor technologii w ConnectedVR. Pozyskiwanie i przesyłanie danych na bieżąco nie wymaga już sieci kablowych lub wifi. Dzięki temu możemy błyskawicznie otrzymywać informacje z dowolnego miejsca, nie obawiając się o opóźnienia i aktualność informacji czy wielkość pakietu danych. Wszystkie rozwiązania z dziedziny Internetu Rzeczy i VR skorzystają na tej swobodzie komunikacyjnej. Aplikacje mobilne nie muszą już być ograniczone koniecznością pobierania dużej ilości danych a skomplikowane technologie mogą zostać wykorzystane w dowolnym miejscu bez zaawansowanej infrastruktury sieciowej. W przyszłości szybka, pozbawiona opóźnień transmisja pozwoli dostarczać wysokiej jakości doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości bez kabli, w dowolnym miejscu, dla wielu użytkowników jednocześnie.

Dlaczego S5?
Wybraliśmy S5 – pierwszy w Polsce program akceleracyjny, który testuje rozwiązania oparte na technologii 5G w przemyśle, zdradza Andrzej Horoch. Program S5 to możliwości, a możliwości kreują ludzie. Wiarygodność ma tutaj bardzo duże znaczenie.

Dołączenie do Akceleratora Technologii 5G to dla nas szansa na współpracę z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną i poznanie potencjału rynku nowych technologii w Łodzi. Pierwsze tygodnie pokazały nam, że możemy liczyć na bezcenne wparcie zespołu S5 oraz realne zainteresowanie wirtualną rzeczywistością, a zwłaszcza jej możliwościami dla przemysłu 4.0 – podsumowuje Jagna Pomorska, prezes ConnectedVR.

Rozwiązanie ConnectedVR dedykowane jest dla branż: przemysł, produkcja, inżynieria, motoryzacja, medycyna, nieruchomości, edukacja.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

KONTAKT