Kreatywni w innowacjach
NEURO VR STUDIO

Badanie konsumenckie w sklepie w przestrzeni VR

WORKROOM GROUP z pierwszym na świecie rozwiązaniem wirtualnej rzeczywistości, które umożliwia badania konsumenckie marek w wirtualnym sklepie – Neuro VR Studio. Naszym klientem jest NEUROHM LTD, pierwsza firma badawcza integrująca badania biometryczne (czasów reakcji) w przestrzeni VR.

NEURO VR STUDIO

VR to idealne narzędzie do testowania i optymalizacji nowo tworzonych koncepcji opakowań, prototypów zanim jeszcze pojawią się na rynku. Umożliwia testowanie produktów, które jeszcze nie istnieją, ograniczając tym samym koszty i oszczędzając czas.

NEUROMARKETING WORLD FORUM LONDON 2017

Neuro VR Studio powstało po to, by testować podświadome opinie konsumentów o markach i produktach. Premiera rozwiązania odbyła się w czasie NEUROMARKETING WORLD FORUM LONDON 2017. Neuro VR Studio było częścią działań promocyjnych NEUROHM LTD prowadzonych podczas największej globalnej konferencji dla branży badawczej.

PIERWSZE POLSKIE BADANIE VR

Pierwszym polskim klientem Neuro VR Studio został Animex – lider branży mięsnej w Polsce. Badanie w całości odbyło się w świecie VR. Test nowych opakowań parówek przeprowadzono na grupie 100 kobiet.

WIRTUALNE DOŚWIADCZENIE ZAKUPOWE (VIRTUAL SHOPPING EXPERIENCE)

Niewątpliwą zaletą metody zastosowanej w badaniu jest możliwość dokładnego zapoznania się konsumentów z testowanymi, ale jeszcze niewyprodukowanymi produktami, które w namacalny sposób są dostępne na zaprojektowanej wirtualnej półce sklepowej.

Po dokonaniu wirtualnych zakupów konsumenci wskazywali, które cechy produktu były dla nich najważniejsze w kategorii parówek dla dzieci, a następnie oceniali każdy z produktów umieszczonych na wirtualnej półce.

WYZWANIE

Stworzyliśmy profesjonalne oprogramowanie badawcze Neuro VR Studio, które integruje VR z badaniem czasów reakcji konsumenta, i daje możliwość testowania koncepcji produktów, opakowań, komunikacji POS, kampanii i promocji w sklepach.

Zalety Neuro VR Studio:

  • innowacyjna, pierwsza na rynku aplikacja badawcza, która integruje kilka platform i współdziała z profesjonalnym oprogramowaniem badawczym,
  • dowolne scenariusze prowadzenia badania,
  • udźwiękowienie pogłębiające immersję w prezentowanym otoczeniu,
  • modelowanie 3D produktów i sklepu,
  • komunikacja marketingowa.

NASTĘPNY

Skanska overview

LIKE MARKETING.
UNLIKE ANY MARKETING.

KONTAKT