Kreatywni w innowacjach
Animacje edukacyjne
w świecie 3D

Animacje edukacyjne
w świecie 3D

Niestraszki to brand hero grupy PZU. W angażujący sposób przekazują dzieciom wiedzę na temat bezpieczeństwa, zdrowia, żywienia, ale także emocji i sposobu radzenia sobie z nimi.

Naszym zadaniem było ożywienie postaci rysunkowych poprzez przeniesienie ich do świata 3D. Istotna dla bezpieczeństwa dzieci wiedza miała być przekazana w przystępny i interaktywny sposób. Opracowaliśmy trzy animacje edukacyjne wraz ze wspierającymi materiałami dydaktycznymi.

Motion-capture

Do ożywienia postaci wykorzystaliśmy motion capture – technologię, w której tworzone są wszystkie animacje takich firm jak Disney czy Pixar. Pozwoliła ona na dość dokładne odwzorowanie ruchów głowy i mimiki aktora.

Modele 3D

Na podstawie rysunków i grafik udostępnionych przez klienta, nasze studio 3D stworzyło dokładne modele postaci Niestraszków. Przeniesienie postaci rysunkowych do środowiska 3D to szybszy i elastyczny proces powstawania wizualizacji, grafik m.in. na potrzeby aktywności w Internecie, druku czy technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

Rig modeli 3D

Aby modele „ożywić”, należało je zrigować – czyli nadać postaciom wirtualny szkielet, za pomocą którego możliwe było sterowanie gestami i mimiką.

Grafika 3D i 2D

Bajkowy i rysunkowy świat przedstawiony w Niestraszkach zainspirował nas do połączenia technik 3D i 2D. Oprócz udźwiękowionych animacji przygotowaliśmy także pomocnicze materiały dydaktyczne.

Zuzka Wiruska na Niestraszki.PZU.pl

Nasz pierwszy film z postacią Zuzki Wiruski do obejrzenia na głównej stronie PZU Niestraszki.PZU.pl

Pozostałe filmy na naszym kanale youtube
Julek Pechulek
Lola Pola

NASTĘPNY

Platforma HoloLens

KONTAKT