Kreatywni w innowacjach

Wszystko jest możliwe!

Zobacz to na własne oczy! We współpracy z Instytutem Historii UMCS przygotowaliśmy udźwiękowioną aplikację z lektorem, która pozwala stanąć oko w oko z Józefem Piłsudskim - w wirtualnej rzeczywistości. Przygotowaliśmy model i w realistyczny sposób odwzorowaliśmy nie tylko postać marszałka, ale także jego gabinet i osobiste przedmioty. Załóżcie okulary i dajcie się porwać przenieść 100 lat wstecz!

Do postaci wielkiego Marszałka podeszliśmy z należnym szacunkiem. Odwzorowanie rysów twarzy było zajęciem wymagającym dużej dokładności, ale efekt wszystko wynagrodził.

Gabinet został przygotowany z dbałością o szczegóły. Odwzorowany zgodnie z rzeczywistością, pozwala poczuć klimat lat 20. XX wieku.

Wyposażenie gabinetu do aplikacji powstało na podstawie archiwalnych zdjęć prawdziwej przestrzeni, w której przebywał Marszałek. Dbałość o szczegóły przyświecała nam na każdym etapie. Zdjęcie: Narodowe Archiwum Cyfrowe

W najdrobniejszych detalach odwzorowaliśmy także osobiste przedmioty Piłsudskiego. Stworzyliśmy ich modele 3D, dzięki czemu na własne oczy można obejrzeć buławę marszałkowską, ordery czy pistolet.

Obejrzyj promo aplikacji na naszym youtube!

Kliknij aby obejrzeć!

NASTĘPNY

Unia Lubelska – odkryj sekrety obrazu Jana Matejki

Odkryj sekrety obrazu w 3D

KONTAKT