Kreatywni w innowacjach

NEWS

JESTEŚMY PARTNEREM MARKETINGOWYM PROJEKTU REWITALIZACJI STOCZNI CESARSKIEJ W GDAŃSKU

By workroom

W marcu dwóch belgijskich deweloperów – Alides i Re-Vive (Edonia) – kupiło Stocznię Cesarską i przyległy do niej teren Marina District (zwane dalej Stocznią Cesarską). Na 16 ha ma powstać rewolucyjny projekt będący prekursorem w dziedzinie urbanistyki, zrównoważonego rozwoju i integracji społecznej. A wszystko to z poszanowaniem i troską o zachowanie burzliwej historii tego miejsca.

Minęło 38 lat od pamiętnych wydarzeń w Stoczni Gdańskiej, kiedy to strajkujący stoczniowcy pod przywództwem Lecha Wałęsy stworzyli pierwszy w bloku komunistycznym wolny związek zawodowy, co w 1989 roku doprowadziło do upadku socjalizmu w Europie Wschodniej. Po latach, w których tamtejsze reżimy totalitarne przekształciły się w dynamiczne demokracje, nadszedł wreszcie czas, by napisać także nową kartę historii Stoczni Gdańskiej jako jednego z największych i najbardziej ambitnych projektów rewitalizacji przestrzeni miejskiej w Europie.

To niewątpliwie jedna z największych inwestycji w Gdańsku. Jej zdecydowaną większość przeznaczono na cele mieszkaniowe – ma tu powstać ponad 3000 lokali mieszkalnych (ok. 250 000 m2 PUM). Monumentalne budynki, które są objęte ochroną konserwatorską, otrzymają nowe życie i będą przeznaczone na cele biurowe, handlowe, hotelarskie, a także działalność kulturalną i rekreacyjną. 

Workroom Group odpowiada za szeroko pojęty rozwój marki i identyfikację wizualną oraz marketing. Nasza agencja przygotowuje historyczną turystyczną „cesarską trasę” z mapą-przewodnikiem. Za naszym udziałem w tym projekcie przemawia nasze bogate doświadczenie na rynku nieruchomości – współpracowaliśmy z największymi deweloperami w Polsce i na świecie, prowadziliśmy liczne projekty dla Skanska, Golub GetHouse, Spectra Development, Echo Investment, Hines, Marvipol, White Star i wielu innych.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

KONTAKT